«Жива бібліотека»: пошуки української ідентичності

28.05.2024

З 1 по 6 червня у межах правозахисної програми RIGHTS NOW! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме  фестиваль «Жива бібліотека». Цьогоріч він пройде у новому форматі. А гостями та спікерами стануть експерти/-ки, митці/-кині, ветерани/-ки, об'єднані досвідом боротьби за збереження та відновлення української національної ідентичності.

Про це йдеться на офіційному ресурсі Docudays UA.

Джерело: Docudays Ua
Джерело: Docudays Ua

Відвідувачам обіцяють змістовні розмови, де вони дізнаються як українська ідентичність в історії, літературі, музиці, мистецтві та кінематографі може допомагати розвінчувати російські міфи про «братні народи», доносити правду про війну в Україні та злочини держави-агресорки.

Протягом десятилітньої війни, яка триває три сторіччя, ворог прагне знищити не лише нашу державність, а й ідентичність. Бо ж усвідомлення себе єдиною нацією, яка має свою історію та шлях розвитку, і відділяє українців/-ок від споживачів/-ок наративів російської колоніальної політики. Війна вкотре показала, який державотворчий вплив має мова, музика, мистецтво та історія.

Події « Живої бібліотеки»

Крим і Україна: ідентичність крізь призму історії

Коли: 1 червня, о 17:30-19:00

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: під час публічного читання книг організатори обговорять такі питання, як зміцнення зв'язків з окупованим півостровом; як ми можемо зам'ятати (або пригадати) про історичні та культурні спільності, які нас повʼязують з Кримом. А також подія включає в себе розгляд культурних викликів майбутньої інтеграції Криму після деокупації. Додатково порозмірковується і про те, як протистояти впливу російського культурного імперіалізму та вибудовувати спільну національну ідентичність.

Гості та спікери: Ельміра Аблялімова, культурологиня, проєкт-менеджерка Кримського інституту стратегічних досліджень, ексдиректор КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник»; Гульнара Абдулаєва, історикиня.

Джерело: depositphotos
Джерело: depositphotos


Мова і війна: ідентичність крізь призму літератури

Коли: 2 червня, о17:30-19:00

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: організатори планують обговорити такі аспекти:

- як література, зокрема ветеранська, створює новий прошарок української ідентичності?

- чи достатньо цей доробок впливає на формування міцної суспільної та національної свідомості?

- які виклики постали сьогодні перед літературою?

Гості та спікери: Олена Герасим'юк, письменниця, парамедикиня ДМБ «Госпітальєри»; Анастасія Розлуцька, засновниця освітньої платформи «Є-мова», керівниця ГО «Український світ». Віталій Запека, письменник, сценарист, артилерист ЗСУ (буде присутній онлайн).

Джерело: translations.com.ua
Джерело: translations.com.ua

Проявити стійкість: ідентичність крізь призму музики

Коли: 3 червня, о 17:30-19:00

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: сьогодні важливо розуміти як не розгубити кредит інтересу до української музики та перетворити його на інструмент конкурентоспроможності. Ми всі помічаємо, як війна трансформує український музичний ринок. Саме тому це питання також винесене на обговорення. Довгий час український слухач обирав російських виконавців, але чи готовий нині обирати та підтримувати вітчизняний музичний продукт - дізнаєтеся на цій події. 

Гості та спікери: Олексій Бондаренко, головний редактор медіа про нову українську культуру «Лірум», співавтор ютуб-каналу «Звучить!»; Альберт Цукренко, журналіст, музикант, учасник «Хамерман Знищує Віруси» та Old School Ukrainian Funk.

Джерело: korrespondent.net
Джерело: korrespondent.net

Повернути втрачене: українська ідентичність Сходу

Коли: 4 червня, о 17:30-19:00.

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: росія знищує нашу культуру, мову, історію на окупованих територіях. Зокрема варто пригадати в цьому контексті Донеччину та Луганщину. Нині вже актуалізуються такі питання: як повернути Сходу і його мешканцям/-кам ідентичність та цінності, заперечені міфами радянської та російської пропаганди?; якою має бути модель розвитку культурних середовищ у містах та селищах, що дозволить людям відчути себе частиною українського та європейського культурного простору?; тощо. 

Гості та спікери: Олексій Мустафін, публіцист, історик, медіаменеджер. Автор книжки «Перлини в степу. Розмови про минуле українського Півдня»; Максим Віхров, журналіст, письменник. Автор книги «Дикий Схід. Нарис історії та сьогодення Донбасу». 

Джерело: відкриті джерела
Джерело: відкриті джерела

Культурний спротив: ідентичність крізь призму сучасного мистецтва

Коли:  5 червня, о 17:30-19:00.

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: мистецтво відкриває нам дипломатичні горизонти, говорить за допомогою барв і символів зі світом про війну, про культурні цінності України. Але як це сприймає міжнарожна спільнота? Що, окрім війни, продукує український мистецький дискурс? Незабаром дізнаємося від мистецтвознавців.

Гості та спікери: Ольга Балашова, мистецтвознавиця, співзасновниця ГО «Музей сучасного мистецтва»; Жанна Кадирова, українська художниця.

Джерело: Пінтерест
Джерело: Пінтерест

Дух свободи: ідентичність крізь призму кінематографа

Коли: 6 червня, о 17:30-19:00.

Де: кінотеатр «Жовтень» (зала «Солодке життя»). Вхід вільний.

Подробиці: кінематографу доводиться протистояти дезінформації і пропаганді, які росія намагається транслювати на цивілізований світ. І це йому вдається з огляду на популярність та визнання наших стрічок за кордоном. На цьому заході обговорять таке:

- якою має бути державна підтримка кінематографа під час війни? 

-яким має бути українське кіно під час війни та як змінилася індустрія?

Гості та спікери: Олена Гончарук, переможниця конкурсу на посаду гендиректора Національного центру Олександра Довженка, керівниця «Музею кіно» Довженко-Центру, культурна менеджерка, музеолог; Ольга Бірзул, кінокураторка, культурна менеджерка, авторка видання «Твоя книга про кіно».

Джерело: відкриті джерела
Джерело: відкриті джерела

© 2024 вКультурі?. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати