Книги про мистецтво - чари автентичності
Мистецтво говорить із нами кольорами, символами, відтворює нашу історію. Відтак, «вКультурі?» передивилися на книжкових полицях новинки на арт-тематику. І таки знайшли кілька таких. Вони стануть гарним подарунком, елементом у поереосмисленні нашої багатої культури.
Марина Макущенко «Таємне життя дивозвірів Марії Примаченко»
Мабуть, кожен із вас хоч-колись бачив кентавроподібних, пернатих і рогатих звірів Марії Примаченко. Але який контекст за ними? Що вони означають? Арт-видання Марини Макущенко якраз торкається цих питань. Ця книжка допомогає «приручити» дивозвірів і дізнатися, яке цікаве було життя у їхньої творчині. Книга цікава і своєю інтерактивністю: частину ілюстрацій та фактів розмістили у спеціальні віконечка.

Звір війни. Наївне мистецтво з України
Ще однією арт-книгою на подібну тематику є саме ця. Якщо говорити загально, то це каталог виставки, що відкрита в open art museum міста Сент-Галлен, Швейцарія.
В музейному просторі open art museum представлено найцікавіші імена українського «класичного» наїву ХХ століття — Марія Примаченко, Григорій Ксьонз, Панас і Якилина Ярмоленки, Олександра Шабатура, Ганна Шабатура, Катерина Білокур (її портрет Олі Білокур), Яків Ющенко, Іван Лисенко, Тетяна Пата.
У своєму вступному слові Моніка Яґфельд, директорка open art museum, роздумує про збереження мистецької спадщини й знищення музеїв під час війни, про обов'язок міжнародної спільноти захищати й зберігати культурну спадщину для наступних поколінь. Моніка вважає, що у контексті війни виставка «Звір війни» дає можливість привернути увагу суспільства до актуальності й екзистенційної потреби мистецтва, що створює ідентичність.
Варто зазначити, що сам каталог розробляли видавництво РОДОВІД та команда open art museum.
Тетяна Кара-Васильєва «Історія української вишивки»
Не тільки на художніх полотнах живе наша історія, але й у кольорових стіжках вишивки. Це книга висвітлює основні етапи розвитку української вишивки від часів її зародження до сьогодення, розкриває роль і місце цього виду декоративного мистецтва в оформленні одягу, житла, у використанні в храмових інтер'єрах, під час різноманітних свят і народних обрядів. Читачі можуть ознайомитися з унікальними зразками вишивок, виконаних за малюнками Тараса Шевченко, Василя Кричевського, Ганни Собачко-Шостак, представників авангарду початку ХХ століття., а також сучасних народних і професійних майстрів.
