Не залишатися байдужим та творити добро – наразі місія кожного із нас. Нею керується і фонд Adopt Don't Stop. Волонтери цієї організації активно допомагають безпритульним тваринам: лікують, знаходять домівки. А окрім цього влаштовують благодійні навколокнижкові події на користь чотирилапим. Збори, барахолки, розіграші та лотереї – далеко не увесь...
Потаємні дверцята, острів Зміїний та виставка просто неба: куди сходити в серпні
Літо добігає кінця, але все ще здатне привнести яскраві барви у нашу рутину. Чим здивує поціновувачів прекрасного серпень - читайте у нашій підбірці.
Проєкт "Крізь потаємні дверцята"
Коли: 8 та 22 серпня, о 12 до 19
Де: Музей Ханенків, Київ
Подробиці: У новому проєкті Музею Ханенків за прихованим входом до «Золотого Кабінету» лише на один день з'являтиметься один із творів нашої колекції, яка налічує близько 25 тисяч предметів.
Від початку війни усі ці твори були надійно захищені, проте надалі потребують піклування реставраторів і зберігачів. Час від часу у музею з'являється можливість відкрити один предмет і тимчасово розмістити його на імпровізованому сценічному майданчику. Іноді це буде добре знайомий відвідувачам шедевр зібрання, а іноді – твір, який десятиліттями зберігався у фондосховищі. Утім, кожен із них має значення, кожен містить у собі явну або приховану історію. Протягом дня музейні куратори і науковці розділять з відвідувачами неспішне споглядання одного-єдиного експонату, розкриють деякі його таємниці та множинні інтерпретації.
Придбати повний дорослий квиток можна онлайн. Пільгові квитки 35 грн. (шкільний, студентський, пенсійний) можна придбати в касі музею

Виставка-колаж "Україна і Українці. Ідентифікація"
Коли: 01.08 - 31.10, з середи по неділю з 10:00 до 18:00
Де: Музей імені Івана Гончара, Київ
Деталі: виставка "Ідентифікація" складається з фотографій художника та куратора проєкту Петра Гончара. Історичні образи воїнів – козак Мамай, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький – нагадують, що українці чинили не тільки ненасильницький спротив, а й боролися збройно за право жити на своїй землі.

Простір виставки – не лінія демаркації українців, а коло, всередині якого кожна людина під захистом роду і своєї землі. Штрих код – мистецький образ, який дозволяє перевірити чи наше око і серце зчитує закодовані архетипи, чи розпізнає орнамент, колір, поєднання знаків. Відтворені за допомогою сучасних технологій відбитки експонатів не заміняють у просторі музею реальних речей, які знову загрожені і тому заховані. Не імітують, а апелюють до пам'яті.
Вартість вхідних квитків:
- повний вхідний квиток — 100 грн.
- пільговий вхідний квиток (пенсіонери, студенти) — 50 грн.
- дитячий вхідний квиток (діти 7-17 років) - 30 грн.
- безкоштовний квиток для визначених категорій.
Мультимедійний проєкт "Танець у зоні війни?"
Коли: доступна до 17 серпня щочетверга, щоп'ятниці та щосуботи з 12:00 до 18:00.
Де: Національний художній музей України, Київ
Деталі: на цій виставці сучасний танець постає як потужне мистецьке явище, що розвивається в Україні під час війни в найнесподіваніший спосіб. Проект є кульмінацією двох подорожей до Львова та Києва фотохудожників з Великобританії.Митцям сучасного танцю – учасникам проєкту запропонували відповісти на питання «Як танцювати в зоні війни?» не словами, а мовою тіла і рухів. Кожна із задіяних локацій була обрана митцями з огляду на те, щоб відповідати їх власному досвіду переживання російського вторгнення.

Повний квиток – 150 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 100 грн, для військових вхід вільний.
Виставка "Зміїний: острів, що боронять боги"
Коли: з 4 серпня, вівторок — неділя, з 10:00 по 18:00
Де: Одеський археологічний музей

На виставці античність переплітається із сучасністю, а розповідь про давньогрецького героя Ахілла — із історією героїчного захисту острова від російських загарбників. Ще однією темою нашого проєкту стане доля осередку Одеського археологічного музею на Зміїному, зруйнованого під час бойових дій.
Вхід на відкриття безкоштовний, надалі квитки: 100 грн повний та 50 грн для пільгових категорій.
Виставка "До своєї природи"
Коли: Софійська площа до 28 серпня; Вестибюль станції метро «Золоті ворота» до 18 серпня; вул. Хрещатик, 36 (біля будівлі КМДА) до 15 вересня.
Де: Хрещатик, Київ
Деталі: це проєкт про цінність національного природного та культурного спадку, який створив WWF-Україна у партнерстві з Музеєм Івана Гончара.
Експозицію проєкту «До своєї природи» складають світлини творів українського народного мистецтва початку XIX — другої половини XX століть та сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, що стали осмисленням теми історичного взаємозв'язку українців з природою через культуру. Візуальний ряд доповнює легка історія на основі наукових фактів українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривки з архаїчних фольклорних текстів.

Виставка "Відсутність ґрунту для проростання"
Коли: з 6 серпня з вівторка до п'ятниці з 10:30 до 18:00, у суботу з 10:30 до 17:00
Де: Галерея мистецтв "Лавра", Київ
Деталі: це персональна виставка Юрія Болси. Художник розмірковує над долею сучасних маленьких міст та людей, які там живуть. Юрій Болса художньо переосмислює такі масштабні історичні та філософські поняття, як «втрата духовного підгрунтя», «людина і середовище», «свобода вибору», «залежність від обставин», «обмеження свобод». На вас чекає масштабна експозиція актуального мистецтва, в якій будуть представлені інсталяції, оригінальні скульптури, живопис.
Під час реновації невеликої частини головної площі Червонограду адміністрація вирішила встановити масивну металеву клумбу, що висить над землею і символізує нове квітуче індустріальне місто. Але перед висадженням квітів ніхто не продумав, як за ними доглядати, тому насадження просто висохли – залишились мертві рослини на сухому ґрунті, з якого стирчить металева геральдика міста. Ґрунт знаходиться в штучному просторі, що існує без природної екосистеми під цією конструкцією – наче щось вирване і виставлене напоказ, без розуміння правильного функціонування. З такою відсутністю місця для проростання можна провести пряму аналогію із розвитком самого міста і подальшою долею людей в ньому...

Виставка "Posthuman / Постлюдина"
Коли: з 7 серпня по 25 серпня, з середи до неділі з 11:00 до 19:00
Де: Галерея Portal 11, Київ
Деталі: персональна та футорологічна виставка Олени Хом'якової. Художниця розмірковує над тим, як "живе" людина в інформаційному просторі, про те, як цей прострір формує нашу реальність, як змінює нас кожної хвилини перебування в ньому.
Чи людина перетвориться на гібрид біологічної істоти і робота? Чи зміниться наш зріст, статура, риси обличчя та колір шкіри? Чи зміняться наші цілі, спосіб існування, самоусвідомлення як людини?

На виставці можна буде побачити роботи із серій Олени: «Біодинаміка», «Інфоманія» (2018) і «Постлюдина» (2019–2024).
Виставка "Малюйквітиводи"
Коли: з 7 серпня по 8 вересня, щодня з 9:00 до 21:00
Де: The Naked Room, Київ
Деталі: завітайте на персональну виставку Олега Перковського «Малюйквітиводи». До експозиції увійшли графічні роботи, створені художником на резиденції у 2023–24 рр. Мистецька подія розкриває теми кризи як у мистецтві, так і під час російсько-української війни.

Фестиваль "Протасів Яр"
Коли: 10 серпня, протягом дня
Де: галявина на Протасовому Яру, Київ
Деталі: фестиваль присвячений пам'яті Романа Ратушного. На третій день фестивалю є можливість відвідати тематичні дискусії, а також концерт українських сучасних виконавців.
Під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» і локації наших партнерів — VETERANKA та Фонду Максима Кривцова.

Матеріал доповнюється...
Замість аудіокниг: кого послухати в буктоці
Tik-Tok здатен об'єднувати дууже різних за характером і стилем життя людей та просувати абсурдний, розважальний, просвітницький, творчий контент. Користь від цієї соціальної мережі, як не крути, є. BookTok. Мабуть, хоч раз та потрапляло вам у стрічку відео такого штибу. Сотні книголюбів постять свої рецензії та загальні огляди на книги, спілкуються...
Росіяни продовжують всіляко тероризувати та знищувати цивільне населення, нашу культуру. Та пропри це на сьогодні з'являються різноманітні способи та засоби протидії ворогові: певні ініціативи звертаються до міжнародної спільноти, деякі увіковічнюють та архівують воєнні злочини, інші ж не дають забути про героїв-воїнів.