Культура у твоєму смартфоні: про які застосунки та платформи варто знати
Прогрес не стоїть на місці та дивує сучасного користувача усілякими новинками: від інструментів штучного інтелекту та реалістичних VR-реальностей до застосунків, що значно полегшують життя. Відтак, редакція "вКультурі" дослідила які ж додатки розповідають про українську культуру більше.
На побачення з мистецтвом
ArtWizard
Історія ArtWizard почалася в день, коли я вкотре пропустив цікаву для себе мистецьку подію, бо взнав про неї "сьогодні" на "вчора". Я завжди відчував нестачу централізованої зручної системи, котра б якісно курувала культурні заходи навколо. Саме з того моменту стартувала робота над ідеєю, що швидко переросла у проєкт та повноцінний продукт, - пишуть розробники.

У додатку можна обрати улюблені локації, митців та підкріпити це все тегами. За допомогою алгоритмів, мольфар складе рекомендований список арт-подій. Формується це все, як от стрічка в Тік-Тоці.
Дещо - ще не вмію. Багато - навчусь незабаром. Плани - наполеонівські, - каже Артвізард.
У застосунку можна створити власний профіль та додати незначну кількість інформації про себе. Наприклад, пошту чи номер телефону.
Сама афіша розділена на категорії: топ, нові, скоро поруч, улюблені, всі події. Достатньо лише натиснути на те, що сподобалося. Вмить перед вами виникне вся інформація про захід. Також у тексти анонсів інтегровані гіперпокликання.

Чатбот Ostap
Цей чатбот розробила Катерина Кирсенко. Він є театральним та розповідає про доступні квитки на вистави у київських театрах.
Я Остап, і я пишаюсь, що все більше людей цікавиться театральним мистецтвом. Але боротьба за квитки стала безжалісною. Мені так само як і вам хочеться потрапляти на круті вистави без постійного моніторингу афіші. Тому я буду сповіщати вас про появу нових дат обраного вами спектаклю, кількість вільних місць та ціни на них.
Серед театрів, які аналізує чатбот є такі: театр ім.Франка, Молодий Театр, Театр на Подолі. Розробники зазначають, що незабаром список доповниться. При натисканні на обрану установу відразу з'являється перелік вистав.

Вільні місця позначаються зеленим кружечком, недоступні наразі - червоним. До того ж пропонуються й дати.

Розробниця Остапа зазначила, що опісля формування переліку театрів Києва хотіла б інтегрувати в чатбот й інші міста. Наприклад, Львів, Харків, Дніпро, Чернівці, Івано-Франківськ, Одесу, Вінницю. Приєднатися до чатбота можна за посиланням.
Dramox
Для поціновувачів Мельпомени є ще і тетральна онлайн-платформа Dramox. Запустили ініціативу під час повномасштабного вторгнення. Сьогодні театр популяризує твори світового та українського театру різноманітних жанрів. Перший тиждень вистави можна дивитися абсолютно безкоштовно. Для цього необхідно зареєструватися.

Розробники переконані, що мистецтво має бути доступним кожному, незалежно від місцязнаходження чи мови. Відвідати платформу можна за покликанням.
Доторкнутися до українського слова
Цей додаток розповість вам про важливість та циклічність історії та в котрий раз зруйнує російський стереотип про "братні народи". "Лінгвоцид" яскраво описує та ілюструє факти знищення української мови та культури. Організатори називають застосунок меморіалом русифікації.

Меморіал покликаний показати людям розмах культурної колонізаційної політики, ненав'язливо вплітаючи історичний наратив у буденне життя. Відвідувачі меморіалу самі мають дійти висновку, чому так «істарічєскі слажилось», що в Україні багато російськомовного населення.
Користувач може колекціонувати локації, читати описи кожної із заборон, а й знайти екскурсійні маршрути та аудіосупровід. Проєкт створений ГО «Валентність. Переосмислення» за підтримки Goethe-Institut в Україні та журналу «Куншт» в межах акселератора протидії дезінформації «Mediengeist»
Завантажити додаток можна тут: AppStore та Google Play. Доступний російською, англійською та українською мовами.
Аркуші
Працюємо над тим, аби відкривати нашим читачам унікальні сторінки української поезії та створювати простір для всіх, щоб творити, відчувати та ділитися поезією. Ми постійно збагачуємо нашу віртуальну бібліотеку новими іменами, зокрема робимо почутими голоси нової ґенерації української літератури. Ділимося новинами зі світу поезії: поетичні фестивалі, книжкові новинки, нові переклади тощо, пишемо про поезію у всіх її проявах, робимо тематичні поетичні добірки, показуємо поезію в інтермедіальному світлі.
Організатори наголошують на важливості зберігання та поширення культури та літератури під час війни.
Сайт доволі легкий у користуванні та ділиться на декілька секцій: вірші та поети, колекції. Також є окрема строка пошуку.

Додаток також приємний у користуванні. Перед користувачем відразу розгортається список поетів, а також є можливість обрати випадковий вірш, окремо пошукати.
Гра-головоломка "Лагода"
Це гра, яка допоможе перевірити свої знання щодо української поезії. Кожен рівень – це вірш. Розробник жартує і зазначає, що Лагоду допомогли створити Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та інші українські поети. В додаток інтегрували понад 30 авторів та понад 400 віршів.
Режим щоденної загадки штучно змушує повертатися до гри щодня. На фоні гри звучать унікальні мелодії.

Лагода задумувалась як спокійна, медитативна гра. Ця головоломка не кидає вам виклик, вона просто хоче допомогти вам розслабитися. Багато уваги приділено звуковим ефектам і атмосфері, на вас не тисне жодний таймер, звідусіль не вистрибують рекламні банери. Їх узагалі у грі немає. Я подумав, що реклама умовного казино погано поєднується з українською поезією.Розумію, що у більшості з вас на думці зараз лише одне запитання: як ми можемо підтримати цей проєкт? Насправді дуже просто. Розкажіть про нього друзям. До речі, у Лагоді напрочуд зручний інструментарій для поширення віршів: їх навіть можна трошки розфарбувати перед відправленням у соцмережі. Ох, хіба це не мрія?Ну і посилання – звісно, в коментарях, - каже розробник Саша Козлов.
Давай займемось текстом
В цьому додатку можна вивчати українську мову за допомогою різноманітних ігор, до того ж в інтерфейс вмотували і ШІ-помічницю Штучку Інтелектівну. Окрім ігор сюди додані і курси. Ви можете отримувати певні досягнення, а також спостерігати за успіхами інших.