Перенести щось масштабне і важливе з реального простору у мініатюру – завдання клопітке та часом зовсім не просте. Мова про моделізм або так зване творче конструювання. Його ще називають хобі для дорослих, адже воно вимагає неабиякої зібраності та працелюбності.
Всі статті
Не залишатися байдужим та творити добро – наразі місія кожного із нас. Нею керується і фонд Adopt Don't Stop. Волонтери цієї організації активно допомагають безпритульним тваринам: лікують, знаходять домівки. А окрім цього влаштовують благодійні навколокнижкові події на користь чотирилапим. Збори, барахолки, розіграші та лотереї – далеко не увесь...
Навколокультурні та літературні ігри: розмова із творцем "Arcane Words" та розробником "Рекало"
Ніша ігрової індустрії не перестає дивувати: технології штучного інтелекту, вдосконалена з роками візуальна та аудіо-частина, інтерактивні елементи з доповненою реальністю. Все це - нові світи, де можна віднайти естетичне задоволення та відпочити, а також й чогось навчитися. За період повномасштабної війни актуальними стали навколітературні та...
Це Шекспір чи ChatGPT?
Людина не здатна відрізнити вірші класиків від поезій генералізованого штучного інтелекту. Такого висновку дійшли науковці Браян Портер та Едуард Мачері з кафедри історії та філософії науки Університету Піттсбурга (США).
Листопадові походеньки: підбірка подій
Погода останнім часом доволі похмура і мінлива - хочеться віднайти часточку тепла та натхнення. Тож редакція "вКультурі?" пропонує даджейст культурних походеньок-посиденьок у Києві. Обирайте будь-яку!
Замість аудіокниг: кого послухати в буктоці
Tik-Tok здатен об'єднувати дууже різних за характером і стилем життя людей та просувати абсурдний, розважальний, просвітницький, творчий контент. Користь від цієї соціальної мережі, як не крути, є. BookTok. Мабуть, хоч раз та потрапляло вам у стрічку відео такого штибу. Сотні книголюбів постять свої рецензії та загальні огляди на книги, спілкуються...
Росіяни продовжують всіляко тероризувати та знищувати цивільне населення, нашу культуру. Та пропри це на сьогодні з'являються різноманітні способи та засоби протидії ворогові: певні ініціативи звертаються до міжнародної спільноти, деякі увіковічнюють та архівують воєнні злочини, інші ж не дають забути про героїв-воїнів.
Мозаїки: пережиток радянщини чи наша історія
Флористичні та антропоморфні орнаменти із дрібних шматочків скла, каменю чи смальти з'явилися ще у період античності. Так, з плином часу еволюціонували техніки створення, сенси, удосконалилися інструменти для обробки матеріалів. Нині ж мозаїки в уявлені багатьох людей стали своєрідним пережитком минулого, чимось побічним та навіть не вартим уваги....
Зафіксувати архітектурну спадщину не тільки на сторінках книг з історії, захистити її від тотального забуття - цілком можливо в віртуальному просторі. А наразі така необхідність ще і підсилена численними воєнними злочинами росіян, котрі намагаються захопити й нашу ідентичність.
Осіння подорож бібліотеками Києва
Останній вересневий день дарує не тільки теплі промінці, але й одне чудове свято - Всеукраїнський день бібліотек. Терпкий запах паперу, цокання годинника і легкий порив шепоту... У бібліотеці поринаєш у зовсім іншу атмосферу: затишну та спокійну. Тож редакція "вКультурі?" створила власну підбірку закладів, де можна почитати та насолодитися...
Минуло понад шість років і вони повернулися! Представники інді-року здивували відданих слухачів своїм новим альбомом під назвою "Фата". Але що про Vivienne Mort знають інші поціновувачі української музики та чи чули про них взагалі? Редакція "вКультурі?" пропонує виправити цю ситуацію та хоче познайомити із творчістю гурту.
Штучний інтелект vs культура: хто сильніше
У соціальних мережах довго віруситься мем із кінострічки «Я, робот». Герой звертається до андроїда насмішкувато та зверхньо: ти ж просто робот, імітація життя. Хіба може робот написати симфонію, створити шедевр? А нині штучний інтелект демонструє все досконаліші інструменти: генерує прості і художні тексти, озвучує їх та навіть малює картини. То чи...
Уявіть собі Землю майбутнього. Наша домівка перетворилася на епіцентр війн, пандемій, а зовсім поруч чатують загрози міжпланетарного конфлікту. Людство нещодавно колонізувало червону планету, але при цьому проблеми на своїй старій обителі так і не змогло вирішити.
Прогрес не стоїть на місці та дивує сучасного користувача усілякими новинками: від інструментів штучного інтелекту та реалістичних VR-реальностей до застосунків, що значно полегшують життя. Відтак, редакція "вКультурі" дослідила які ж додатки розповідають про українську культуру більше.
Літо добігає кінця, але все ще здатне привнести яскраві барви у нашу рутину. Чим здивує поціновувачів прекрасного серпень - читайте у нашій підбірці.
Нещодавно військовослужбовиця Оксана Рубаняк презентувала збірку під назвою "Дорога життя". Дівчина наділила свої вірші сенсом, що "зароджує в серці віру в перемогу світла над тьмою, правди над брехнею, життя над смертю". Тому редакція "вКультурі?" пропонує познайомитися з поетесою та її творчими здобутками.
Нині стрімкий розвиток штучного інтелекту породжує низку переваг та формує безліч викликів для людства. Зокрема, у нещодавньому звіті ЮНЕСКО йдеться про те, що ШІ певним чином фабрикує та спотворює історичні факти про Голокост.
Видумка чи правда - вирішувати тільки вам. За такими мотивами написана книга "Білий попіл". Ілларіон Павлюк створив по-справжньому унікальний текст, в якому поєдналися детектив та містика. Наслідуючи кращі традиції письма від Гоголя, письменник сторив унікальний всесвіт. Там, в повітрі, кружляють часточки білого попелу і вгризаються у хиткий розум...
Теплі новинки: що почитати цього липня
Цьогоріч липень сповнений яскравим сонячним промінням та звісно ж книжковими новинками. Що ж цікавого прочитати у літній відпустці чи на канікулах - розповідає редакція "вКультурі?".